Články & návody

Tipy a triky

3 tipy, jak si uspořádat domácnost

29. 1. 2024

Organizace domácnosti není lehkým úkolem. Ať se můžeme snažit třeba sebevíce a preferovat minimalismus, tak i má každá domácnost spoustu věcí, které je chytře uskladnit. Často jen drobnosti pomohou tomu, aby místo toho chaos zavládl ve vašem domově pořádek a věc měla své čestné místo. Tak pojďme na to!

Úroda ze zahrádky, maso, ale i pečivo. Aneb co patří do mrazáku a jak dlouho jednotlivé potraviny lze skladovat?

27. 8. 2023

Léto je obdobím, kdy nejčastěji sklízíme plody svého pěstitelského umu. Jahody, rybíz, rajčata, salát, ale i spousta dalšího ovoce a zeleniny nyní dozrává a my je musíme buď zkonzumovat nebo co nejdříve zpracovat. Kromě zavařování se často nabízí možnost zamražení. Zvláště pokud máte velký mrazák, je pro vás tato varianta ideální. Víte, že ale každá potravina snese jinou dobu mražení? Pojďte se s námi podívat na základní přehled toho, jak jednotlivé suroviny dlouho skladovat. Kromě ovoce a zeleniny se blíže zaměříme i na mražení masa, pečiva, uzenin, ale i zmrzlin.

 

5 tipů pro organizaci a skrytí kabelů

30. 7. 2023

V moderní době se neobejdeme bez chytrých zařízení. Smart televize, počítače, notebooky, ale i lampa a router. Všechny tyto věci mají jedno společné. Potřebují přívodní kabel. V obývacím pokoji většinou postačí kamufláž v podobě obývacích stěn, ale co s kabely v ostatních pokojích? Kromě toho, že působí nevzhledně a vytváří dojem nepořádku jsou i častým zdrojem úrazů. Naštěstí existuje několik působivých a snadných řešení.

Čistý a lesklý dřevěný nábytek aneb zásady pro správnou údržbu

29. 4. 2023

Dřevo je oblíbený materiál, který nemůže chybět v žádné moderní domácnosti. Jeho benefity jsou nesporné a stejně jako dříve přetrvávají i dodnes. Ať už jste si koupili nový dřevěný stůl nebo jste například zdědili starodávnou masivní komodu musíte se o dřevěný nábytek starat. Jak, ale o dřevo pečovat efektivně, aby bylo čisté a zároveň krásně lesklé? To všechno a mnohem více vám prozradíme v našem dnešním článku.

6 tipů jak na čisté žaluzie

29. 3. 2023

Vlastníte-li žaluzie určitě je vám známé jejich čištění. Ač se jedná o velmi nepopulární činnost, existují řešení, které vám zajistí jejich efektivní úklid. Nevěříte? Tak se přesvědčte sami! Prach a špína budou minulostí, a nejen vaše okna, ale i žaluzie budou zářit čistotou.

5 netradičních způsobů pěstování pokojových rostlin

9. 8. 2022

Jste milovníky rostlin, ale máte jich již plnou domácnost a nemáte už prostor na další? Nezoufejte a vyzkoušejte netradiční způsoby pěstování rostlin, které Vám ušetří nejen místo, ale udělají i spoustu parády!

Ekologický úklid domácnosti za méně než 100 Kč

26. 7. 2022

K čistému domovu nepotřebujete desítky speciálních přípravků. Jedlá soda, ocet a citrónová šťáva. Zdánlivě obyčejné věci, které však v domácnosti umí zázraky. Pojďte se s námi o tom přesvědčit! Ušetříte jak své zdraví, tak i svou peněženku!

Ložnice je tabu aneb květiny v domácnosti a jejich umístění

12. 7. 2022

Patříte také mezi milovníky pokojových rostlin a jejich pěstování je Vašim koníčkem? Pak byste určitě měli vědět, jak je mít v interiéru správně rozmístěné, aby Vám dělaly radost a zároveň jste se doma cítili dobře.

Tabulová barva aneb tabule nepatří jen do školy

28. 6. 2022

Psát a kreslit barevnými a bílými křídami se nemusí jen na školní tabuli. Slyšeli jste někdy o tzv. tabulové barvě a jejím využití? Ať už máte doma děti nebo ne díky této vychytávce můžete vylepšit Vaši domácnost!