Tipy a triky

6 nezbytností do každé kuchyně

Existují určité předměty, které v žádné kuchyni nesmí chybět. Od ostře broušených nožů, nádobí, hrnců, pánví až po všestranné mixéry. Kromě této tradiční výbavy však v kuchyni oceníte i další pomůcky, které na první pohled mohou působit trochu netradičně, ale jejich praktičnost si jednoduše zamilujete. Pomohou vám totiž nejen s lepší přípravou pokrmů, ale i s organizací času a dotvoření celého prostoru kuchyně.

6 tipů, jak si doma vytvořit kvalitní pracovní prostor

Doba covidu změnila spoustu věcí. Jednou z nich je to, že někteří zaměstnavatelé zjistili, že pracovat lze efektivně iz domova. Spousta pracovníků se tedy do běžného kancelářského režimu již nevrátila a od doby covidu mají tzv. domácí kancelář. Ten má však své požadavky a musí splňovat určité náležitosti. Nejde však jen o pokyny dané zaměstnavatelem, ale io vaše osobní pohodlí. Proto jsme pro vás připravili 6 nejlepších tipů, které vám pomohou se zařízením domácí pracovny. A pozor, nemusíte mít navíc samostatnou místnost, kancelář lze zařídit téměř v jakémkoliv prostoru, chce to jen trochu fantazie.

3 tipy, jak si uspořádat domácnost

Organizace domácnosti není lehkým úkolem. Ať se můžeme snažit třeba sebevíce a preferovat minimalismus, tak i má každá domácnost spoustu věcí, které je chytře uskladnit. Často jen drobnosti pomohou tomu, aby místo toho chaos zavládl ve vašem domově pořádek a věc měla své čestné místo. Tak pojďme na to!

Úroda ze zahrádky, maso, ale i pečivo. Aneb co patří do mrazáku a jak dlouho jednotlivé potraviny lze skladovat?

Léto je obdobím, kdy nejčastěji sklízíme plody svého pěstitelského umu. Jahody, rybíz, rajčata, salát, ale i spousta dalšího ovoce a zeleniny nyní dozrává a my je musíme buď zkonzumovat nebo co nejdříve zpracovat. Kromě zavařování se často nabízí možnost zamražení. Zvláště pokud máte velký mrazák, je pro vás tato varianta ideální. Víte, že ale každá potravina snese jinou dobu mražení? Pojďte se s námi podívat na základní přehled toho, jak jednotlivé suroviny dlouho skladovat. Kromě ovoce a zeleniny se blíže zaměříme i na mražení masa, pečiva, uzenin, ale i zmrzlin.

 

5 tipů pro organizaci a skrytí kabelů

V moderní době se neobejdeme bez chytrých zařízení. Smart televize, počítače, notebooky, ale i lampa a router. Všechny tyto věci mají jedno společné. Potřebují přívodní kabel. V obývacím pokoji většinou postačí kamufláž v podobě obývacích stěn, ale co s kabely v ostatních pokojích? Kromě toho, že působí nevzhledně a vytváří dojem nepořádku jsou i častým zdrojem úrazů. Naštěstí existuje několik působivých a snadných řešení.

Čistý a lesklý dřevěný nábytek aneb zásady pro správnou údržbu

Dřevo je oblíbený materiál, který nemůže chybět v žádné moderní domácnosti. Jeho benefity jsou nesporné a stejně jako dříve přetrvávají i dodnes. Ať už jste si koupili nový dřevěný stůl nebo jste například zdědili starodávnou masivní komodu musíte se o dřevěný nábytek starat. Jak, ale o dřevo pečovat efektivně, aby bylo čisté a zároveň krásně lesklé? To všechno a mnohem více vám prozradíme v našem dnešním článku.

6 tipů jak na čisté žaluzie

Vlastníte-li žaluzie určitě je vám známé jejich čištění. Ač se jedná o velmi nepopulární činnost, existují řešení, které vám zajistí jejich efektivní úklid. Nevěříte? Tak se přesvědčte sami! Prach a špína budou minulostí, a nejen vaše okna, ale i žaluzie budou zářit čistotou.

5 netradičních způsobů pěstování pokojových rostlin

Jste milovníky rostlin, ale máte jich již plnou domácnost a nemáte už prostor na další? Nezoufejte a vyzkoušejte netradiční způsoby pěstování rostlin, které Vám ušetří nejen místo, ale udělají i spoustu parády!

Ekologický úklid domácnosti za méně než 100 Kč

K čistému domovu nepotřebujete desítky speciálních přípravků. Jedlá soda, ocet a citrónová šťáva. Zdánlivě obyčejné věci, které však v domácnosti umí zázraky. Pojďte se s námi o tom přesvědčit! Ušetříte jak své zdraví, tak i svou peněženku!

Ložnice je tabu aneb květiny v domácnosti a jejich umístění

Patříte také mezi milovníky pokojových rostlin a jejich pěstování je Vašim koníčkem? Pak byste určitě měli vědět, jak je mít v interiéru správně rozmístěné, aby Vám dělaly radost a zároveň jste se doma cítili dobře.

Tabulová barva aneb tabule nepatří jen do školy

Psát a kreslit barevnými a bílými křídami se nemusí jen na školní tabuli. Slyšeli jste někdy o tzv. tabulové barvě a jejím využití? Ať už máte doma děti nebo ne díky této vychytávce můžete vylepšit Vaši domácnost!