Články & návody

Tabulová barva aneb tabule nepatří jen do školy

Psát a kreslit barevnými a bílými křídami se nemusí jen na školní tabuli. Slyšeli jste někdy o tzv. tabulové barvě a jejím využití? Ať už máte doma děti nebo ne díky této vychytávce můžete vylepšit Vaši domácnost!

Tabule na poznámky

Také se Vám stává, že neustále na něco zapomínáte, ať už se jedná o nejrůznější schůzky nebo nákup potravin? Udělejte si doma jednoduše tabuli na poznámky! Postačí Vám k tomu dřevěná překližka, kterou natřete tabulovou barvou a snadno umístíte na viditelné místo třeba v předsíni nebo v kuchyni. Nemáte tabuli už kam zavěsit? Nevadí ke stejnému účelu Vám poslouží i dvířka u kuchyňské skříňky, dveře, boční stěna psacího stolu nebo skříně či jakákoliv kovová plocha. Navíc ti zdatnější si mohou kromě poznámek přikreslit na tabuli i nejrůznější tematické obrázky! Tabule na poznámky nemusí sloužit jen dospělým, s velkým nadšením ji ocení i Vaši nejmenší. Můžete jim natřít dveře a nechat prostor jejich fantazii, a nebo naopak využít tento prostor pro zapsání jejich úkolů, tak, aby je měli neustále na očích a věděli co je čeká.

Stolek na kreslení

Nebaví Vás pořád čistit dětský stůl nebo ho již máte zničený od dětské kreativity? I v tom případě jistě oceníte tabulovou barvu. Natřete stolek tabulovou barvou a dejte dětem křídy. Získají tak tabuli, na kterou si mohou psát i kreslit a vy ji vždy snadno očistíte a stůl bude opět jako nový a připravený na další tvoření. Pokud jste se chystali vyhodit starý stolek, počkejte s tím ještě a pouvažujte, zda by se nehodil pro děti na kreslení, například na zahradu. Je-li stolek moc vysoký, postačí mu zkrátit nohy, natřít ho a děti si můžou kreslit a psát i na zahradě, a přitom si užívat slunného počasí. Navíc uvidíte, jak budou nadšené!

Dekorace drobných předmětů

Tabulová barva může posloužit i jako dekorace. Zkuste si natřít starou vázu nebo unikátní láhev a na ní napsat nějaký verš či citát. Možností je spousta a návštěvy tuto neotřelou výzdobu jistě ocení. Překvapit můžete i na párty nebo jakékoliv oslavě či svatbě, kdy natřete nebo ponoříte spodní část starých sklenic do tabulové barvy a napíšete na ně křídou snadno jméno každého zúčastněného. Nejen, že si hosté nebudou plést sklenice, ale snadno je můžete použít i při další oslavě nebo akci, protože tabulová barva je voděodolná a vydrží i mytí vodou.

Vraťte se do dětských let a jistě vymyslíte i další využití pro tabulovou barvu. Receptura je vhodná i pro nátěry hraček a podkladů, které přichází do přímého kontaktu se suchými potravinami, nemusí se tak bát ani žádného hrozícího nebezpečí. Kromě jiného navíc není tabulová barva jen černá, ale existuje i v dalších odstínech jako je šedá, zelená, hnědá, vínová nebo třeba i růžová. Stačí jen popustit uzdu své fantazii!

 

Fotografie