6 nezbytností do každé kuchyně

Existují určité předměty, které v žádné kuchyni nesmí chybět. Od ostře broušených nožů, nádobí, hrnců, pánví až po všestranné mixéry. Kromě této tradiční výbavy však v kuchyni oceníte i další pomůcky, které na první pohled mohou působit trochu netradičně, ale jejich praktičnost si jednoduše zamilujete. Pomohou vám totiž nejen s lepší přípravou pokrmů, ale i s organizací času a dotvoření celého prostoru kuchyně.

  1. Nůžky

V žádném kuchyňském šuplíku by neměly chybět nůžky. Ty totiž nejsou jen na stříhání papíru, ale jejich pomoc oceníte i při otevření balených potravin nebo při stříhání bylinek. Na ty dokonce existují speciální nůžky s více břity, díky kterým bylinky nastříháte během chvíle. Jediné, na co je třeba myslet, že po každém použití je důležité nůžky náležitě umýt, tak aby nedošlo ke kontaminaci. Po umytí také dbejte na dostatečné vysušení. Jen tak totiž předejdete rzi.

  1. Zásobníky na led

Zásobníky na led mohou na první pohled působit jako jednoduchý, možná i zastaralý kuchyňský doplněk, zejména v době, kdy mnoho moderních ledniček obsahuje automatické výrobníky ledu. Nicméně i tak mají své nezastupitelné místo v kuchyni a nabízejí řadu výhod, kdy nejde jen o zchlazení nápojů. Ať už se vám na zahrádce přemnoží úroda bylinek nebo uděláte více vývaru je právě tento pomocník ideální volbou.

  1. Plnící zapalovač

Nejen milovníci svíček, ale i majitelé plynových sporáků vědí, že další nezbytností do kuchyně je plnící zapalovač. Ten se vyrábí v různých podobách, ze kterých si jistě vyberete. Dbejte jen na bezpečnost, zejména pokud máte malé děti. V takovém případě raději volte variantu s pojistkou.

  1. Stojan na kuchařku nebo tablet

Stojan na kuchařku nebo tablet do kuchyně je designově promyšlený a praktický pomocník pro každého, kdo má rád vaření a pečení s digitálními recepty i tradičními kuchařkami. Tento nástroj se stal nezbytnou součástí moderní kuchyně, kde technologie a tradiční metody vaření jdou ruku v ruce. Mnoho stojanů navíc umožňuje nastavit úhel sklonu, což zajišťuje optimální viditelnost a pohodlí při čtení receptů během vaření. Výhodou je i snadné skladování, kdy stojan lze snadno složit a uložit do šuplíku či kuchyňské zásuvky a opět ho vyndat v případě potřeby.

  1. Křída

Možná vám to zní jako hloupost, ale v kuchyni využijete i křídu. Ta totiž skvěle funguje jako odstraňovač olejových skvrn. Ať už si tedy pokapete zástěru nebo svůj oblíbený kousek oblečení nemusíte zoufat. Křída si s tím hravě poradí. Nejprve mastnotu křídou potřete a pak klasicky vyperte tak jak jste zvyklí.

  1. Plánovací deska nebo tabule

Nejen do kanceláře, ale i do kuchyně se vám hodí plánovací tabule nebo deska. Tam totiž můžete zapsat důležité události, které vás v nejbližší době čekají nebo si zde zapsat nákupní seznam, abyste věděli, co vám v domácnosti došlo a je nutné při dalším nákupu koupit.

Fotografie